Životopis- Giorgio Armani

6. srpna 2008 v 13:06 | ela |  Životopisy módních návrhářů

Giorgio Armani-Životopis


Módní návrhář Giorgio Armani se narodil 11.7.1934 ve městě Piacenza, asi 50 km jižně od Milána. Po dobu dvou let studoval zdravotní školu, učil se fotografii a v roce 1957 absolvoval základní vojenský výcvik, po té pracoval jako aranžér v prestižním obchodě a konečně, v letech 1961 až 1970, nastoupil jako designér pro značku Nino Cerruti. Na vlastní nohy se postavil v roce 1970 a s podporou blízké přítele, Sergio Galeotti, vytvořil v roce 1974 vlastní kolekci pánského oblečení. Postupně přizpůsobil design ženám a o rok později společně s Galeottim vytvořili kolekci dámského oblečení. Sergio ale v roce 1985 zemřel a Giorgio se tedy spojil se svojí sestrou Rosannou Armani, která se stala P.R. Armani Group.
Armaniho návrhy dámských oděvů čerpají inspiraci v oblečení mužů, jehož látky důmyslně kombinuje v nestrukturovaných dámských sakách i šatech. S tímto přístupem vytvořil Armani nový standart v chápání elegance, perfektně padnoucí, precizně zhotovené střihy.
Roční obrat Armani Group je 1,5 mld dolarů. Hlavním odbytovým trhem jsou USA s více naž 12000 prodejními místy. Samotný Giorgio je majitelem čtyř domů ve městech St. Tropez, Broni, Forte dei Marmi a Pantelleria.
Armaniho rukopis je charakteristický velmi uvolněným střihem, kvalitními materiály a perfektním zpracováním. Velmi pozorně naslouchá svým zákazníkům a i když má chuť občas experimentovat, obvykle se vrátí zpět ke svému elegantnímu pojetí módy.
/*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama